Slide background

LAGZIDJ.HU

bemutatja

A DJTANFOLYAM.HU KÍVÁLÓ LEMEZLOVASAIT

10-15 ÉVES ESKÜVŐI-, ÉS CLUB DJ TAPASZTALAT ...

MINDEN ZENEI STÍLUSBAN

ROCK'N'ROLL-TÓL A MAI HOUSE-IG BÁRMI ...

RUGALMAS JÁTSZÁSI LISTÁKKAL

KÍVÁNSÁG- ÉS TILTÓLISTA LEHETŐSÉGEI ...

Slide background

&

KÉRD AJÁNLATUNKAT MOST !

... nehogy elkeljenek lemezlovasaink

LAGZIDJ.HU

lagzidj.hu

MIÉRT NE ZENEKAR, HANEM DJ ???

VÁLTOZATOSABB HANGZÁS

KÖLTSÉGHATÉKONYABB

NINCS SZÜNET A ZENÉBEN

Slide background

DJ SZOLGÁLTATÁS ESKÜVŐKRE

LAGZIDJ.HU

VERSENYKÉPES ÁRON

SZEZONNYITÓ ÁRON FOGLALHATSZ LEMEZLOVAST

2015. FEBRUÁR 28-IG

Slide background

MINDEN ZENEI STÍLUSBAN ...

NÉZD MEG 10 PERCES VIDEÓNKAT 2014-ES ESKÜVŐINKRŐL!

VIDEÓ MEGTEKINTÉSÉHEZ KLIKKELJ A KÉPRE!

Slide background

&

TAPASZTALAT

MEGBÍZHATÓSÁG

VILÁGVEZETŐ DJ TECHNIKÁK AZ ESKÜVŐINKÖN

Pioneer Pro DJ

DJ vagy Zenekar?

Esküvői zene szolgáltatással (dj, zenekar) kapcsolatos tippek, kérdések, tanácsok

DJ vagy Zenekar?

HozzászólásSzerző: Marcsi01 » 2015.02.04. 13:11

Ez egy állandóan felmerülő téma a pároknál.

Igazság szerint jó válasz nincs. Mondhatni, ízlések és pofonok, de azért van pár plusz érv amellett, hogy a lagzira DJ-t kérdjetek:

- Egy zenekar minimum 3, de inkább 4 fős. Számoljatok azzal, hogy - ezáltal - egy zenekar költsége ma már valahol 180 és 300 ezer forint körül mozog :roll:

- A zenészek általában 60 percenként kiállnak úgy 10 percre, hangolás, ivás-evés, kávézés, cigizés vagy egyéb okból. Ergo: a lagzin résztvevő vendégek részére nem folyamatos az buli élvezete. Ez a DJ-nél nem fordulhat elő, hiszen folyamatosan zenét kell szolgáltatnia a legjobb hangulat érdekében. Ráadásul, amit látja a lemezlovas, hogy lankad a hangulat, hírtelen tud váltani egyik zenéről (akár stílusról is) a másikra

- Repertoár szintjén nincs és nem is lehet verseny egy zenekar és egy DJ között. Szinte kivitelezhetetlen az, hogy egyszer egy "Lady-Gaga"t játsszon a zenekar, egyszer meg a "Csavard fel a szőnyeget"...főleg nem hírtelen kérésre, amely nagyon sokszor előfordul a buli hevében (pl: "következő zenének "ezt" kérjük, vagy "azt" kérjük stb)

- Egy zenekar általában hajnali 1 vagy 2 óráig áll rendelkezésre a lagzin, majd utána, óránkénti felárat kérhetnek. Ez, egy megfelelő DJ szolgáltató kiválasztása esetén elkerülhető. A megállapodás általában hajnali 4 ig szól, de akár a buli végéig is. (valljuk be, ritkán tart hajnali 4 nél tovább egy lagzi)

Mindenesetre, természetesen van közép út: egy lakodalomban nagyon jól tud kijönni egy olyan lépés, melyben - például - éjfélig zenekar játszik, majd utána DJ pörgeti meg a vigasságra vágyó násznépet. Így két legyet üthetünk egy csapásra: az élő zenét szerető (általában idősebbek) is jól érzik magukat, majd a változatosságot preferáló "fiatalabbak" is megkaphatják amire vágynak: életük egyik legnagyobb buliját.
Marcsi01

Re: DJ vagy Zenekar?

HozzászólásSzerző: yorkiedetty » 2015.02.07. 20:25

Marcsi,

Ez nagyon jó kis bejegyzés, mert én is pont zenekar és DJ között vaciláltam...de mostmár inkább hajlok a DJ re.

Legszívesebben mindkettőt megrendelném, de az kicsit sok lenne anyagilag...

Amúgy tényleg 200e FT felett van egy jó zenekar (sajnos a NEM jók is), és hajnal 2-nél tovább nem is nagyon zenélnek...legalábbis felár nélkül nem.

A változatosság tekintetében én is úgy gondolom, hogy a DJ lekörözhetetlen, így, bár még van időnk, a DJ zeneszolgáltató mellett voksolok....
yorkiedetty

HozzászólásSzerző: Fercsi » 2015.02.08. 09:28

Jók a tippek!

Amúgy nekünk DJ volt és nem bántuk meg! Hajnali 5 kor úgy kellett mindenkit hazaküldeni, mert a "Pálinkadal" ra, harmadszor is dobálták a vőlegényt a lagzin! :D
Zenekaros esküvőn is voltam már természetesen, de a DJ rugalmasabbnak tűnik. Nem volt olyan zene amit ne tudott volna leadni, így mindenki kérése szinte azonnal teljesült.
A lagzi felekójthetetlen volt, és ez nagyban köszöhető a lemezlovasnak és a zseniális számválasztásainak.
Ha engem kérdeztek, legyen DJ.
Fercsi

HozzászólásSzerző: Bubu1988 » 2015.02.08. 18:40

Marcsi!

Nekem mindkét esetben jók a tapsztalataim.

A DJ manapság sokan preferálják, mert valóban végtelen a repertoár és akáa egész este, reggelig is fel tudja pörgetni a hangulatot a változatos zenével a lagzin.
Ugyanakkor, egy zenekar is nagyon jó hangulatot tud teremteni, főleg ha idősebbek is részt vesznek a lagzin. Egy zenekari hangulat sokszor elengedhetetlen egy igazi lagziról, mert a nagymamát megtáncoltatni a Záray-Vámosi ra, ráadásul igazi hangszerekkel megszólaltatva...na az ténlyeg felejthetetlen tud lenni.

Írták már itt, de ha zenekar és DJ is van a lakodalomban, talán az a legmegfelelőbb választás. Például a lagzin hajnal 1ig zenél a zenekar (utána már amúgy is hazamennek a "szenior"ok) és hajnal 1 től akár egy DJ is pörgetheti a lemezeket és a jó hangulatot tovább.
Bubu1988

HozzászólásSzerző: nori82 » 2015.02.09. 20:27

Fiúk, lányok!

Most akadtam erre a pont általam is keresett témára.
Az elmúlt pár évben csak zenekaros esküvőn voltunk, mint vendég, és valószínűleg e miatt nálunk most ki van zárva a zenekar. Ugyanaz a hangulati elem tükrözte végig az estét, mondhatni főleg unalmasak voltak.
Ezért gondultunk inkább DJ re. Ahogy a kereséseimben észrevettem egyre többen választják esküvőjükre a lemezlovas személyét. Még nem voltam ilyen lagzin, de azt gondolom hasonló hangulatot tud kelteni egy DJ az esküvőn, mint például egy retro buliban. Vagy csak bennem van ez a sztereotípia? :D Nem hiszem hogy minden "dj"-s esküvőn klub zene szól. Kizárt!
Olyan lemezlovast keresunk most éppen, aki akár a 60-as évektől tud meríteni, de egy Moves like Jagger sem okoz gondot.
Lagzidj djk? Ti milyen gyűjteménnyel mentek el egy lagzira?
nori82

HozzászólásSzerző: Bubu1988 » 2015.02.10. 15:29

Nóri!

Igen, én is ezt tapasztalom, bár egy zenekaros lagzi sem kutttyyya, csak hát manapság a DJ-s lagzik a menők.

No nem csak az ár miatt (bár az sem elhanyagolható), hanem a zenei rugalmasság miatt.
Egyébként meg egy lagzin akár lehet zenekar és DJ is, mert így mindenkit ki lehet szolgálni a nagy nap alkalmával :D
Bubu1988

HozzászólásSzerző: nori82 » 2015.02.13. 08:50

Akkor én olyanon még nem voltam. Sajnos rossz élményeim voltak eddig a zenekaros esküvőkkel. De ízlések és pofonok. A kombó megoldást is egy különleges zenekarral tudom csak elképzelni, nem pedig egy Dáridó mulatóssal. De jó az ötlet!
Dj lesz az már biztos! :idea:
nori82

HozzászólásSzerző: Nagy_Dávid_Dj_Team » 2015.02.13. 18:54

Természetesen mi a DJ szolgáltatást javasoljuk, a már el is hangzott érvek miatt.

A zenekarnak is megvan a maga hangulata, de sem árban, sem választékban nem tudja felvenni a versenyt a dj vel.

Nincs "cigiszünet" és nincs hajnali 1-2 óra után felár minden órára. Ami van: az végtelen repertoár, rugalmasság és zene szolgáltatás, ameddig a lagzi csak tart. Mindezt kb. a zenekar árának feléért vagy harmadárt is akár.
Plusz, azért az sem elhanyagolható, hogy nem 4 embernek kell szállást és vacsorát biztosítani, hanem csak egynek. A sok ilyen apró spórolás az esküvő végén nagy megtakarítást eredményezhet a párnak.
Nagy_Dávid_Dj_Team

HozzászólásSzerző: nori82 » 2015.02.17. 22:42

A végén említett érved még eszembe sem jutott.

Köszönöm válaszod
nori82

HozzászólásSzerző: kovari_geza » 2015.03.17. 18:37

Sziasztok!

Most akadtam rátok, éppen ebben a témában gugliztam egy kicsit. Igen érdekes érveket említettek az előttem szólók.

Mi sokat gondolkotunk a zenekaron, de csakis az idősebbek miatt, és kezdünk arra az elhatározásra jutni, hogy DJ legyen. Ár, szállás, vacsora kevesebb főre. És ezek kemény 10000-ek, senkit nem akarok elkeseríteni, de ez a valóság. A mi esküvőnk jövőre lesz, és még jö hogy most elkezdtük, mert már nagyon telnek be a helyek és azt gondolom a zenészek is.
(Párom éppen most kért tőletek ajánlatot, meg is érkezett... na igen. Jóval kedvezőbb, mint egy jónak tartott zenekar)

Ja és igen gyorsan megérkezett az ajánlat. Köszönjük a felkészültséget. Lehet hogy már ez is jelent valamit? :D
Fogunk veletek találkozni, szinte biztos vagyok benne. Nekünk bejött az oldal és az ajánlat gyorsasága.

Üdv:
Géza
kovari_geza

Következő

Vissza: ZENE